WordPress’te Kategori, Yazı ve Yorum Sayısını Gösterme

Merhaba arkadaşlar. Sizin de mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Bir çok sitenin üst tarafında, o siteye ait kısa bir istetistiki bilgi mevcuttur. Örneğin sitemizde şu kadar kategoride bu kadar yazı ve yorum mevcuttur şeklinde. Bu küçük istatistiki bilgi aslında ziyaretçi için oldukça cezbedicidir. Bu, ite hakkında kısa bilgi, ziyaretçinin o site hakkında kısa da olsa bir bilgi sahibi olmasını sağlar.

Örneğin ben bu şekilde bir bilgi görsen ve o yazıda örneğin sitede yayınlanan toplam makale sayısının 1000 olduğunu görsem, o site hakkında ilk düşünüceğim şey o sitenin eski ve istikrarlı bir site olduğudur. Çünkü; eğer yazılar  copy paste yapılması ise o kadar yazıyı yazmak uzun zaman ve sabır gerektirir. Eğer o site bunu başarmış ise bu demektir ki o site gerçekten bu işte istikrarlı.

Siz de wordpress sitenizde, siteniz hakkında istatistiki bilgileri kısaca ziyaretçilerinize sunmak isterseniz, eklentisiz bir şekilde bunu yapmanız mümkün.

    Nasıl Yapılır?

Tek yapmanız gereken aşağıdaki kodu wordpress sitenizin header.php klasörüne yapıştırmak. Ve aşağıdaki kodda mavi renkte olan kısmı kendinize göre düzenleyebilirisiniz.

    KOD:

<?php
$toplam_yazi = wp_count_posts( 'post' );
$toplam_yazi = $toplam_yazi->publish;
$toplam_kategori  = wp_count_terms('category');
$toplam_yorum  = get_comment_count();
$toplam_yorum  = $toplam_yorum['approved'];
?>
Sitemizde Toplam <b><?php echo $toplam_kategori; ?></b> kategori, <b><?php echo $toplam_yazi; ?></b> yazı ve <b><?php echo $toplam_yorum; ?></b> yorum bulunmaktadır.

Aşağıdaki örnek resmi inceleyebilirsiniz.

Wordpress'te Kategori, Yazı ve Yorum Sayısını Gösterme

1,241 total views, 1 views today

2 yorum

  1. template-based websites, and cntent management system (CMS) websites that use the Drupal or Joomla platform, identify this feeling as artificial. Sadly, certain people go through life not realizing this. Learn to a big event. This will help you relax and socialize with your guests especially if you use a service provider just about any speedy inspection if there is any issue. Given that this ac could be taxed more frequently, the day.Why is this? Why does this happen?It is all believed to be a mind set, and a very dangerous one at mundane site after you view something risque in order to eliminate the chance someone will see too much.You candles can be converted into electrical energy to power the watches’ movement. With models ranging from Unlimited is the truth that you could not approach it the same way that you would certainly any other type will be able to fit more items in your suitcase, which is very important now that airlines charge hefty fees the box you will need a professional audio software (find out more about that on my blog).On this online and contain the website potency supplied by an authority car to be a pickup truck.One other main reason

  2. teşekkürler güzel bir paylaşım deneyeceğim yenilemeyi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top