WordPress Unutulan Admin Şifresi Değiştirme Yöntemleri

Bu konu gerçekten de çok önemli bir konudur. Bir çok arkadaşın başına gelmiştir. Admin şifresini unutmanıza da gerek yok çünkü kimi zaman siteniz hacklenir ve wordpress admin şifrenizi değiştirebilirler. İşte bu gibi durumlarda nasıl yeni bir admin şifresi edinebiliriz ve sitemizin yönetimini en kısa ve kolay yoldan geri alabiliriz bu yazımızda elimizden geldiğince basit bir şekilde anlatmaya çalışacağız

Admin şifresini tekrar almanın bir çok yolu mevcut olabilir. fakat biz burada bu yöntemlerden en kolay, basit ve kesin çözüm veren yöntemleri anlatacağız.

 

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama Yöntem 1:

Cpanel‘den phpmyadmin‘e giriş yapın. Orada “wp_users” var ona gelin “admin“i bulun şifre bölümüne şunu girin; 827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b ve bu şekilde şifreniz  12345  olur. Hemen wordpress sitenize admin girişi yapıp şifrenizi isteniğiz ekilde değiştirin. İşte bu kadar.

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama Yöntem 2:

Bu yöntem klasik ve basit bir yöntemdir fakat çoğu zaman panik halinde sağlıklı düşünemeyiz ve bu nedenle bu tip basit çözümlerde gözümünden kaçar. Gelelim yöntemin uygulanışına.

WordPress “parola unuttum” bölümünden emailinize yeni bir şifre isteyin. Yok eğer email adresinizi unuttunuz veya birisi sizin email adresinizi değişirdi ise yine Cpanel‘den veri tabanından admin email adresinizi değiştirebilirisniz.

1,102 total views, 2 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Scroll To Top