WordPress Akismet Eklentisi

Bütün website sahibi arkadaşların ortak ve en önemli sorunlarından biri; websitelerinin spam (zararlı) yarumlara maruz kalmasıdır. Siz de kendi siteniz için sık sık gelen spam yorumalrdan şikayetçi isenin ve aynı zamanda siteniz wordpress ise tam da bu sorun için çok kullanışlı ve becerikli bir eklenti mevcut. O da “Akismet” eklentisi.

    * Akismet spam yorum eklentisi; sitenize yapılan yorumları kontrol ederek bu yorumun spam yorum mu yoksa gerçek, organik yani zararsız bir yorum mu olduğunu çok başarılı bir şekilde tespit edebilmektedir.

    *Bu eklenti spam olarak algıladığı yorumları ayrı bir bölümde tutar ve siz de bu yorumları istediğiniz zaman inceleyip zararlı olup olmadığı kararını verebilirsiniz.

 

wordpress akismet spam yorum eklentisi

    KURULUM:

Admin panelinden, eklentiler başlığından, yeni eklenti yükle diyerek arama kutucuğuna “akismet” yazıp aratın. Çıkan sonuçlarda akismet eklentisini bulup “şimdi kur” deyin. Kurulumdan sonra eklentiyi etkinleştirin.

     NOT: Bu eklentiyi kullanabilmeniz için eklenti sizden “API key” yani ürün anahtarı isteyecektir. Yine admin panelinde ilgili yönergeleri izlerseniz kısa bir üyelik işleminden sonra ürün anahtarına sahip olabilirisiniz. Bu ürün anahtarını sisteme girip eklentiyi etkinleştirdikten sonra akismet eklentisini ücretsiz ve süresiz kullanabilirsiniz.

1,213 total views, 1 views today

5 yorum

  1. Teşekkür ederim çok işime yaradı.

  2. Emre Kocaahmet

    Sitenize aşırı spam mesaj geliyor ise bu eklenti ile sorunsuz şekilde çözebilirsiniz. Eklentinin ücretsiz olması da cabası 🙂
    Akismet WordPress Eklentisini gönül rahatlığı ile kullanmanızı öneririm

  3. Paylasım için teşekkürler hocam yararlı bilgi 🙂

  4. Promosyon ürünleri

    Paylaşım için teşekkürler hocam. eline sağlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top