Cumartesi , 17 Mart 2018

WordPress 3.8.1 Sürüm Güncellemesi Aktif Edildi

     WordPress 3.8.1 Sürüm Güncellemesi Aktif Edildi

 

Geçtiğimiz gün, dünyaca popüler içerik yönetim sistemi olan wordpress, yeni çıkarmış olduğu 3.8 sürümü için 3.8.1 sürüm güncellemesini aktif etmiş bulunuyor.

WordPress‘in en güncel son sürümü olan wordpress 3.8‘in yayınlanmasının ardından henüz fazla bir zaman geçmemiş olmasına karşın, şimi de wordpress’in 3.8 süürmüne ilişkin 3.8.1 güncellemesi aktif edilmiş durumda.

WordPress’in bu güncellemesinde sistemin 31 adet açığının giderildiği belirtiliyor. Ayrıca son güncellemeyle gelen yenilikler aşağıdaki gibi;

 

   Modern estetik

Yeni WordPress başlangıç ekranı taze, düzenli tasarımı ile anlaşılırlığı ve basitliği kucaklıyor.

   Temiz tipografi

Open Sans yazı biçimi sade, arkadaş canlısı bir metin arabirimi ile hem masaüstü hem mobil görünüm için ideal. Hem de WordPress gibi açık kaynak kodlu.

   Arıtılmış kontrast

Güzel bir tasarımın okunabilirliği öldürmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Gelişmiş kontrast ve büyük, rahat tipi ile yeni tasarım okuması kolay, dolaşması keyifli bir hale dönüştü.

    Her cihazda WordPress

Hepimiz internete farkı cihazlardan ulaşıyoruz. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar — ne kullanırsanız kullanın WordPress uyum sağlayarak evinizde hissetmenizi sağlar.

    Yüksek hızlarda yüksek çözünürlük

Yeni vektör tabanlı ikonlar ile WordPress hiç olmadığı kadar keskin. Piksellerden kurtularak sayfa yüklenme hızını da büyük ölçüde artırdık.

wordpress 3.8.1 sürüm güncellemesi

692 total views, 1 views today

Bir yorum

  1. Harika teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top