Windows.old Dosyasını Silme

Eğer Windows 7 işletim sistemine format attıysanız ve de format esnasında mevcut işletim sisteminin bulunduğu sürücüyü (genellikle “C”sürücüsüdür) biçimlendirmediyseniz, eski işletim sisteminin tüm klasörleri bilgisayarınızın “C” sürücüsünde “Windows.old” adı altında bir klasörün içinde saklanır. Bu dosyanın boyutu gayet büyüktür. Örneğin 25 GB gibi.

Eğer siz de benim gibi formattan sonra bu nalet Windows.old klasörünü normal yolla silmeye çalışıp bir türlü silemediyseniz buyurun çözümü aşağıda.

Windows.old Klasörü Silme Yöntemi:

  1. Disk Temizleme‘yi açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın. Arama kutusuna Disk Temizleme yazın ve sonuç listesinde Disk Temizleme‘yi tıklatın.Bir sürücü seçmeniz istenirse, yeni Windows yüklediğiniz sürücüyü tıklatın ve sonra Tamam‘ı tıklatın.
  2. Disk Temizleme iletişim kutusunda, Disk Temizleme sekmesinde, Sistem dosyalarını temizle‘yi tıklatın.Bir sürücü seçmeniz yeniden istenirse, yeni Windows yüklediğiniz sürücüyü tıklatın ve sonra Tamam‘ı tıklatın.
  3. Önceki Windows yüklemesi (yüklemeleri) onay kutusunu seçin, silmek istediğiniz dosyaların onay kutularını seçin ve sonra Tamam‘ı tıklatın.
  4. Görüntülenen iletide Dosyaları Sil‘i tıklatın.

1,436 total views, 6 views today

Bu Konu İçin Google Aramaları:

  • windows old dosyasını silme (46)
  • windows old nasl silinir (15)
  • windows old dosyasn silme (13)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Scroll To Top