Cumartesi , 17 Mart 2018

Sony Xperia S Modelinin Özellikleri

Sony Xperia S

       Günümüzde oldukça başarılı ürünlerin pazara çıkmasında önemli rol oynayan Sony firması yeni akıllı telefonu Xperia S modelini pazara sundu ve Türkiye satışları da başladı.

       Türkiye de Turkcell firması tarafından satışlarına başlanılan ürünün perakende fiyatı 1599 TL olarak belirlenmiş durumda. Peki, bu kadar para eden bir cihazın üzerinde ne var ne yok.

       Öncelikle cihazımız Android 2.3 İşletim Sistemi ile geliyor. Ancak bu demek değil ki yükseltilemeyecek. Sony Xperia S modeli birkaç ay içerisinde Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemine yükseltilecek ve bu işletim sisteminde rahatlıkla kullanılabilecek seviyede bir cihaz.

       Cihaz üzerinde Sony firması 1.5 GHz lik Çift Çekirdekli bir işlemci kullanmış durumda. Hali hazırda pazarda bulunan nadir 1.5 GHz lik Çift Çekirdekli cihazlarsan birisi oluyor bu sayede.

       Firma tarafından dört çekirdekli cihazların 2013 senesinde çıkarılacağı bilgisi verildiği için firmanın bu sene üreteceği en üst düzey telefonlar arasına sayabiliriz Sony Xperia S modelini.

       Cihaz tercihe göre 16 veya 32 GB lık bir hafıza ile pazara sunuluyor. Yani size akıllı telefonunuzda yapabileceğiniz her işlem için yeterli bir alan verilmiş oluyor. Bu alan daha sonra ne yazık ki üst seviyelere çıkarılamıyor. Bu aslında bir handikap gibi görünse de günümüzde 16 yada 32 GB lık veriyi kim telefonunda taşıyor oda ayrı bir durum.

       Cihaz üzerinde firma 1 GB lık Ram kullanmış durumda. Yani en yakın rakibi olan HTC Sensation XE modelinde bulunan ram miktarından daha iyi bir durumda cihazın ram miktarı. Bu sebeple program açma ve işlemler arasında geçme hızı muhteşeme yakın.

       Firma cihazı 12 MP’lik bir kamera ile pazara sundu. Nokia tarafından N8 modelinde denenen ancak istenilen performansı alamayan kamera Sony tarafından bir anlamda coşturulmuş diyebiliriz. Firma tarafından üretilen cihazda kullanılan kamera oldukça başarılı bir çekim deneyimi sunuyor bizlere. Ayrıca cihaza dahil olarak gelen Exmor teknolojisi ile çekim kalitesi biraz daha arttırılmış durumda.

       Şu aşamada pazarda fiyat ve performans olarak en iyi durumda olan cihazlardan birisi olan Sony Xperia S modeli için söylenecek olumsuzluk çok az. Bu sebeple cihazı hemen alabilirsiniz.

Sakınca yok 🙂

680 total views, 1 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top