Cumartesi , 17 Mart 2018

Sony Ericsson NEO Modellerinde Görüntülü Görüşme

sony ericson neo

        Sony firması tarafından Sony Ericsson ismi ile pazara sunulan son ürünlerden birisi olan NEO ve NEO V modellerinde bildiğiniz üzere VGA formatında çekim yapabilen bir ön kamara bulunuyor.

       Bu ön kamera sebebiyle birçok kullanıcı bu ürün ile Görüntülü Görüşme yapılabileceği düşüncesi içine girmiş durumda. Aslında bir anlamda cihaz Görüntülü Görüşme yapmayı destekliyor. Ancak içerisinde bulunan yazılım sebebiyle ne yazık ki bu mümkün olmuyor.

       Sony Ericsson markalı cihazların ön kısmında bulunan kamera şu aşamada sadece Skype gibi, MSN gibi, Viper gibi internet üzerinden çalışabilen yazılımların görüntülü görüşme sistemlerini destekliyor.

       GSM Hattı üzerinden Görüntülü Görüşme yapmak istediğinizde ise size ne yazık ki görüntülü görüşmeyi yapabileceğiniz bir arama butonu çıkarmıyor.

       Elbette ki bu firma tarafından alınan bir karar ve yazılıma bu şekilde işlenmiş. Ancak firmanın neden ön kamera kullanıp bunda görüntülü görüşme özelliğini aktif etmediğini bilemiyoruz.

       Aslında 3G üzerinden görüntülü görüşme işlemi ilk zamanlarda birçok kullanıcı tarafından oldukça beğenilmiş ve buna uygun cihazları satın alma dönemi başlamıştı. Ancak çıkan bu yeniliğe karşı insanların tutumları çok fazla sürmeden değişti. Ve yeni alınan cihazlarda bu özellik pek sorulmaz olmaya başladı.

       Bundan dolayı birçok firma ürettiği cihazlara ön kamera koysa bile görüntülü görüşme yazılımını yüklemeden pazara sunabiliyor. Bunun bir örneğini de Akıllı Telefon alanında oldukça başarılı işler çıkarak HTC firması tarafından üretilen ürünlerde de görmüştük.

      Eğer sizde Sony Ericsson NEO veya Sony Ericsson NEO V almayı düşünüyorsanız ve sizin için Görüntülü Görüşme olmazsa olmazlardan biri ise o zaman bu düşüncenizi gözden geçirmeniz gerekecektir. Çünkü bu cihazlar ile şebeke üzerinden 3G destekli noktalardan görüntülü görüşme yapma gibi bir durum ne yazık ki yoktur.

       Ancak dediğimiz gibi telefona kuracağınız ek uygulamalar sayesinde eğer karşınızdaki kişide de bu yazılım varsa o zaman karşılıklı olarak internet bağlantısını kullanarak görüntülü görüşme yapmanız mümkündür. Bunun için de Skype gibi, MSN gibi yazılımları tercih edebilir, firmalar tarafından sunulan alternatif çözüm önerilerini inceleyebilirsiniz.

728 total views, 1 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top