Sitenize Yapılan Manuel Spam İşlemini Görme

Merhaba arkadaşlar. Çoğunuz sağda solda duymuşsunuzdur. “Birileri benim siteme manuel spam işlemi uygulamış, sitem şuanda sıralamalarda çok kötü yerlerde“. Bu ve buna benzer söylemler ne anlama geliyor öncelikle bundan bahsedelim.

Dışarıdan yapılan manuel spam işlemi; birilerinin dışardan sizin sitenize çok sayıda çöplük sitelerden bağlantı vermesidir. Veya siz başka bir siteden para karşılığında siteniz için link aldınız ve Google da bunu anladıysa bu olayı da birazdan size göstereceğimiz yolla bulabilirsiniz.

Günümüzde siteler arası rekabet oldukça fazlalaştı. Özellikle önemli kelimelerde yani çok hit getiren kelimelerde rekabetler aşırı derecede. Ve bu rekabetler kimi zaman çirkin saldırılara yol açabiliyor. Örneğin sizin sitenize rakip bir sitenin sahibi, sizin sitenizin linkini aşırı derece ve çöplük diye tabir ettiğimiz bünyesinde aşırı link barındıran ve arama motorları nazarında değersiz hatta tehlikeli olarak görülen sitelerde paylaşırsa; Google bu olayı sizin aleyhinize değerlendiricektir ve bu işlemi sizin, sıralamalarda yükselmek için bilerek yaptığınızı düşünecektir. ve bu değerlendirmenin sonucunda da tabi ki siteniz arama sonuçlarından ya komple silinecektir veya baya bir gerilere düşecektir. Bu olay sizin de gördüğünüz gibi hiç de adaletli değil. Bu sebepledir ki Google bizlere bu yapılan manuel spam işlemlerini görüntüleme ve istediğimiz işlemleri aldırma olanağı sunmaktadır. Aşağıda da bu işlemi nasıl yapabileceğimiz anlatıldı.

  Manuel olarak sitenize yapılan spam saldırılarını bulup kaldırmak:

1- Web Yöneticisi Araçları Kontrol Panelinde Arama Trafiği‘ni tıklayın.

2- Manuel İşlemler‘i tıklayın.

3- Listelenen manuel işlemleri inceleyin. Bu sorunları çözdükten ve sitenizin Web Yöneticisi Yönergeleri’ni uyguladığından emin olduktan sonra Google’dan sitenizi tekrar incelemesini istemek üzere İnceleme talebinde bulun‘u tıklayın.

Aşağıdaki resimde de gösterilmiştir.

google webmaster araçlarından manuel spam işlemi bulma

sitenize yapılan spam işlemlerini görüntüleme ve kaldırma

 

Aşağıdaki resimde de sonuç sayfasını görebilirsiniz

manuel web spam işlemi bulunamadı

google webmaster araçları manuel spam işlemi sonuç sayfası

 NOT: BURAYA tıklayarak bu zararlı backlinkleri Googl’a sildirebilirsiniz.

901 total views, 2 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Scroll To Top