Paypal Alternatifi Online Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

 Merhaba arkadaşlar. Hepinizin bildiği gibi Paypal 6 haziran 2016 tarihi itibari ile Türkiye piyasasından tamamen çekildi. İlgili haber Paypal’ın sitesinde şu şekilde duyuruldu. Artık Paypal ile Türkiye’de hiçbir şekilde işlem (ödeme yapma veya alma) yapılamamakta. Peki Paypal’ın alternatifi ödeme yöntemleri nelerdir bu konuda onlardan bahsedeceğim.

Paypal alternatifi güvenilir online ödeme yöntemleri:

1-) WebMoney;

İlk olarak aklıma gelen alternatif online ödeme yöntemi “webmoney”. Çünkü hem Türkçe dil desteği mevcut hem de internette oldukça yaygın kullanıma mevcut güvenilir bir sitedir. Bu ödeme yöntemi de tıpkı paypal gibi internetten istediğiniz gibi ödeme yapıp aynı zamanda ödeme alabilirsiniz. Tabi bu sistem de Paypal gibi her işlem başına belli bir komisyon almaktadır.

 2-) Payeer;

Bu sistemin malesef Türkçe dil desteği henüz mevcut değildir. Payeer’in Rusça ve İngilizce dil desteği mevcuttur. Diğer tüm özellikleri tıpkı Paypal gibi.

3-) Payza;

Bu sistemin de Payeer gibi Türkçe dil desteği malesef mevcur değil. İngilizceniz iyi ise bu sistemi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

4-) Qiwi Wallet;

Bu ödeme yöntemi Rusça ve İngilizce dil desteği veriyor. Son zamanlarda oldukça popüler halde kullanılmaya başlandı. Türkçe dil desteği olmamasına rağmen oldukça güvenilir bir ödeme sistemidir.

5-) Skrill;

Bu isteminTürkçe dil desteği mevcuttur. Skrill ile çoğu alışveriş sitesinden istediğiniz gibi alışveriş  yapabilir ve dileğiniz zaman Dünyanın neresinde olursanız olun ödeme alablilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan ödeme alabilirsiniz.

Şimdilik aklıma gelen güvenilir ödeme yöntemleri bu kadar. İlerleyen zamanda bu liste genişleyebilir.

Sizlerin de bildiği güvenilir online ödeme yöntemleri varsa aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.

1,091 total views, 3 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top