Oyunlara Özel Güzel Oyun İsimleri ve Nickleri

     oyunlara-özel-nickler

         İnsanların oyunlarda bir anlamda tanınmasını sağlayan isimlerine Nick Name adı verilmektedir. Birçok online oyunda ise nick name oldukça önemli bir sorun olarak ortaya çıkabilmektedir.

          Oyunun tarzına ve oynanma türüne göre kişilerin tercih edecekleri takma isimlerde değişmektedir. Örneğin bir yarış oyunu ile strateji oyunu arasında, bir dövüş oyunu ile satranç oyunu arasında her zaman kullanılacak olan takma isimlerde değişmeler olmaktadır. Çünkü her oyunun yapısı kendisine göre bir takma isim yada nick name gerektirebilir.

          Örnek olarak bir araba yarışında kullanılan “SpeedKanks” ismi bir satranç oyununda pek bir anlam ifade etmek. Aynı şekilde bir satranç ustası tarafından kullanılan “ŞatMat” kullanıcı adı da bir araba yarışı için pek bir anlam ifade etmeyecektir.

          Anlayacağınız üzere her oyun için yenilikçi, başkasında olmayan, akıllarda biz iz bırakacak, oyunun ilerlemesinde sizinde adınızı sisteme kazıyacak, gerektiğinde sizi lider yapacak ve oyunun içeriğine uyacak bir isim seçmenizde her zaman fayda vardır.

          Birçok firmanın bir ürün çıkarmadan önce ürünü üretmek adar ona isim vermek içinde çalıştığını biliyoruz. Yani önemli olan ürünü ortaya koymak olsa da onu satacak olan, onu insanların zihnine kazıyacak olan, insanların onu talep etmesine sebep olacak olan ona verilen bir isimdir.

          Kimse gelip de bana içindeki çikolatası akan bisküviden ver demez. İnsanlar gelir bana “X” bisküvisinden ver derler. Yani onu ürünü ortaya koyan, zihinlerde yer etmesini sağlayan ismidir.

         Oyunlarda da durum bu şekildedir. Oyunların geneline baktığınızda seçilen isimler yani takma adlar oyunun yapısına ve kişilerin bulundukları server, klan, grup gibi özelliklere göre şekillendiğini görebilirsiniz.

         İçinde aksiyon barındıran bir oyun için kullanılan sert bir nick name içerisinde sadece strateji barındıran bir oyunda tamamen farklı bir anlam kazanacağı için kişilerin her oyunda kullandıkları isimlerde genelde değişmeler göstermektedir.

         Kısacası eğer sizde bir online yada offline oyun içerisinde limitleri zorlamak, diğer oyunculara kafa tutmak, listelerde ilk sıralarda yer alırken ismi ile reklam yapmak isteyenlerden biri iseniz o zaman gişriş yaptığınız oyuna uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bir isim bulmanız gerekecektir. Yoksa kalabalıklar arasında sizde kaybolursunuz.

1,935 total views, 1 views today

Bu Konu İçin Google Aramaları:

 • gzel oyun nickleri (261)
 • g?zel oyun isimleri (48)
 • oyun nickleri (36)
 • güzel oyun isimleri (24)
 • oyun nickleri türkçe (17)
 • güzel oyun nickleri (14)
 • g?zel isim nickleri (14)
 • g?zel oyun nickleri (11)

Bir yorum

 1. Emek verip hazırlamışsınız, ilginç bir konu gerçektende, nicklerin bu denli önemli olduğunu pekde düşünmemiştim.
  Teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top