Nokia Markası Siliniyor

Nokia bir zamanlar herkesin kullandığı ve duyduğu en iyi , en kaliteli markalar arasındaydı. Son yıllarda bu özelliğini iyice kaybeden ve Microsoft’a satılan Nokia en kötü zamanlarına hazırlanıyor.

Nokia Markası Kaldırılacak

Microsoft , Nokia’nın telefon departmanını satın aldıktan sonra Android işletim sistemli olan model serilerini iptal etti, daha sonra ucuza mal olacak model denemeleri yapmıştı. Microsoft’un asıl istediği, Windows Phone işletim sistemini yayarak bu dalda tutunmak. Bu sebepten ötürü Nokia markasını tamamen ortadan kaldırmaya karar verdi.

Sadece Lumia Markası Kullanılacak.

Yeni alınan haberlere göre Microsoft çıkarmış olduğu akıllı telefonlarından hem Nokia, hem de Windows Phone markalarını silmek istediği öğrenildi. GeeksOnGadgets sitesindeki yeni verilmiş olan bilgilere göre bundan sonraki aşamlarda Windows Phone markası yerine ‘Windows’ , Nokia markası yerine de ‘ Lumia’ markası kullanılmaya başlanacak.Bu önemli marka değişiklikleri önümüzdeki yılbaşı tatil zamanlarında piyasaya çıkmaya hazırlanacak olan yeni Microsoft telefonlarında uygulanmaya başlanacak.

757 total views, 1 views today

Bir yorum

  1. İlk telefon markamız hey gidi günler. En popüler telefonların öncüsü yeni trend modelleri sunan marka demek tarih oluyor. En unutulmaz modeli 8110 matrix filmiyle beraber tavan yapmıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top