Kinect Star Wars Kullanıcıyı Kendisine Çekmeyi Başardı

    Kinect Star Wars

      Uzun süredir satışlarına başlanması beklenilen ve bu sebeple yoğun bir kullanıcı talebi görülen Kinect Star Wars oyunu pazara çıkar çıkmaz büyük bir ilgi görmeyi başardı.

     2010 yılında Kinect sisteminin duyurulması ile bir beklenti içerisine giren ve Star Wars oyununun bu sisteme uyarlanması için beklemeye başlayan oyun severler 2 senenin sonunda diledikleri oyunu Kinect üzerinden oynayabilmenin keyfine varmayı başardılar.

     Pazara sunulan oyun birçok inceleme sonucunda incelemeyi yapanlar tarafından vasat bir seviyede görülse de kullanıcı sanırım bu kanıda değil. Çünkü oyun pazara girdiği gibi satış rakamları ile en çok satan oyunlardan birisi olmayı başardı.

     Şu aşamada oyunu alanlardan yeni yeni geri dönüşümler almaya başlayan satıcı firmalar ise açıkçası biraz tedirgin gibi görünüyorlar. Çünkü birçok oyun denemesi yapan site tarafından beklentileri karşılamadı açıklanan oyunun bazı kullanıcılar tarafından da vasatı aşamadığı için beğenilmediği ortaya çıktı.

     Zaman içerisinde ürün hakkında daha fazla yorumun internet alemine düşmesi ve beğenilmeme sayısının artması ise 2 senedir beklenilen ve nihayet raflardaki yerini alan oyunun bir anda satışlarının darbe yemesine sebep olacaktır.

     Kinect Star Wars dışında şu aşamada İngiltere’de en çok satılan oyunlar listesinde ise geçtiğimiz günlerde kullanıcılar tarafından en sevilmeyen firma olarak yeniden tarihe geçen EA Games firması damgasını vurmuş gibi görünüyor.

     Firma tarafından üretimi yapılan 6 adet oyun İngiltere’de en çok satan oyunlar listesinde ilk 10 sırada kendisine yer bulmuş durumda. Yani ne kadar en sevilmeyen firmalardan birisi olsa da FIFA serisi ile büyük bir başarı yakalayan EA Games firması halen en büyük oyun üreticilerinden birisi olduğunu kanıtlamış oluyor.

     Pazara fırtına gibi giren Kinect Star Wars oyununun ne kadar daha en çok satılanlar listesinde ilk sırada kalacağı belli değil. Belki de birkaç hafta sonra bir çakılma yaşayabilir. Ancak firma bu anlamda birkaç hafta daha kendisini üst sıralarda tutabilirse büyük bir kazanç sağlamış olacaktır.

     Türkiye pazarında ise yakın dönemde Kinect Star Wars oyununun satışına başlanacak gibi görünüyor.

752 total views, 1 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top