Kahve neye iyi gelir?

Kahve Türklerin eski yıllardan beri vazgeçilmez kültürüdür. Kahvenin içerisinde bulunan kafein için fazla tüketilmemesi söylense de som zamanlarda yapılan araştırmalara göre kahvenin Alzheimer başta gelmek üzere bir çok hastalığa faydası olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kahvenin insan sağlığının faydaları arasında günde 3 fincan kahve tüketen insanlarda karaciğerin tedavi niteliğini göstermesine ve sirozun riskinin %50 ye indirilmesinde yararlı olduğu gözlemlenmiştir. Bununla birlikte karaciğer kanserinin önlediği de ortaya çıkmıştır. Ayrıca yine aynı şekilde 3 fincan kahve içilmesinde safra taşının oluşumunu engellemektedir.

Kahve insan vücudunuzda dinç tutmakta ve merkezi sinir sistemine sinyal vererek konsantrasyon etkisini de oluşturmaktadır. Ayrıca günde düzenli olarak kahve tüketilmesinde Parkinson hastalığı, prostat kanseri, siroz hastalığı, Şeker hastalığı, kalp hastalığı,  göğüs, kolon ve rektal kanserine iyi geldiği bilimsel olarak da açıklanmıştır.

Bir diğer özelliği ise kadınlarda yaşlanma izlerinin geciktirme de ve cilt en başta gelmek üzere beden de oluşan radikallere koruyucu özelliğine sahiptir.

Kahve Telvesi Neye İyi Gelir

Kahve telvesi hem sağlığımız için hemde güzellik acısından da önemli rol almaktadır. Kahve telvesini hem saçlarınız hem de cilt bakımınız için kullanabilirsiniz. Kahve telvesinin içine bir miktar Hindistan cevizi yapı damlattığınız da banyo sonrası vücudunuza sürerek nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca saç bakımı olarak da ıslan saça uygulanıp 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkadığınızda saçlarınız daha hacimli ve parlak görünmektedir.

1,571 total views, 2 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Scroll To Top