Kablosuz Ağınızı (Wifi) Güçlendirmek İçin Önemli Taktikler

Merhaba arkadaşlar. Gün geçtikçe internet, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya son hızla devam ediyor. Her anımızda hemen hemen internetleyiz. Bu nedenle bugün sizlere kablosuz internet ağımızı (wifi) güçlendirme konusundan bahsedeceğim.

Aşağıda bahsetmiş olduğum metotları uygularsanız kablosuz internet bağlantınız daha da verimli ve güçlü hale gelecektir. lafı fazla uzatmadan hemen maddeler halinde neler yapabileceklerimizi bir görelim.

Kablosuz internet (wifi) bağlantısı güçlendirme yöntemleri:

1- Yazılımınızı Güncelleyin

Bu konu gerçekten önemli arkadaşlar. Bir çok kişi internet yazılımını bir kere kurup o şekilde sonsuza kadar bırakıyorlar. Oysaki kablosuz internet cihazınızın firması sık sık yazılım güncellemesi yapmaktadır. Sizlerin de bu güncellemeleri takip edip wifi yazılımınızı en güncel sürümüne yükseltmelisiniz. Bu güncellemeler bir çok hataları ortadan kaldırdığı gibi internet bağlantınızın da performansını arttırır.

2- Kablosuz Cihazını (vericiyi) Mümkün Olduğunca Size Yakın Yerleştirin

Wifi vericisi ile aranızda mümkünse engel olmasın. Örneğin duvar gibi. Aynı zamanda modemi bilgisayarınıza veya ne ile internete giriyorsanız o cihaza mümkün olduğunca yakın tutun. Bu durum sizin kablosuz internet veriminizi doğrudan etkileketedir.

3- Mevcut Anteninizi Değiştirmeyi Deneyin

Normalde kablosuz modemle birlikte gelen orjinal anten düşük güçlü bir anten olur. Bu nedenle eğer mevcut modeminizin antenini değiştirme imkanınız varsa değiştirin ve daha güçlü bir anten alın. Bu durum kablosuz modeminizin performansını büyük ölçüde etkileyecektir.

4- Ekstra Bir Güçlendirici Cihaz Satın Alın

Harici olarak piyasada bir çok kablosuz bağlantı güçlendirici cihazlar mevcut. Bu güçlendiriciler hemen hemen bütün cihazlarla uyumludurlar.  Bu şekilde kablosuz bağlantınızı hızlandırmanız mümkün.

NOT: Sonuç olarak tüm bu işlemleri yaptıktan sonra hala daha internetiniz yavaş ise panik yapmazına gerek yok çünkü muhtemelen TTNET kullanıyorsunuzdur ve bu durumun da henüz bir çaresi bulunmadı. Geçmiş olsun.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Umarım bu bahsettiklerim işinize yarar.

1,042 total views, 6 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top