HTC Modellerinde Görüntülü Görüşme Yapmak

            htc-one

          Dünya pazarının önemli akıllı telefon üreticilerinden birisi olan HTC tarafından üretilen telefonlar ile görüntülü görüşme yapmak maalesef ki şu aşamada biraz zor gibi görünüyor.

         Firma tarafından bütün ürünlerine konulan ön kamera görüntülü görüşme yapmanız için size yeterli bir imkan sağlıyor. Ancak bu sadece internet üzerinden yapılan bağlantılar için geçerli. 3G üzerinden operatörünüzü kullanarak görüntülü görüşme yapmak şu aşamada imkansız gibi bir şey.

          Donanımsal olarak ön kamera kullanan firma şu aralar yazılımsal olarak 3G üzerinden görüntülü görüşme yapmayı desteklemiyorlar. Ancak Android 4.0 geldiğinde cihazlara bu özellik kazandırılır mı bilinmiyor şu aşamada.

          Firma tarafından cihazda kullanılan ön kamaralar ise skype gibi msn gibi internet üzerinden görüntülü görüşme yapabileceğiniz sistemlere bağlanarak buralardan karşınızdaki kişi ile görüşmenize imkan sağlıyor.

          Tabi bu şekilde görüşme yapabilmek içinde öncelikle karşınızdaki kişinin de bu tarz bir yazılım ile size bağlanması gerekiyor. İkinci olarak ise ikinizin de internet bağlantısının aktif olması şartı var. Yoksa görüşme yapılamaz duruma gelecektir.

          Görüntülü görüşme 3G servisleri ilk aktif edildiğinde yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştı. Ancak sonraki dönemlerde pek fazla kullanan ve soran kalmadı. Bu sebeple firmalar yazılımsal olarak bu konuda fazla bir çalışma yapmamaya başladılar.

          Ancak her halükarda üzerinde bir kamera bulunan cihazın aslında görüntülü görüşme için gerekli olan yazılıma da sahip olması gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü kullanıcılar ön kamerayı gördüklerinde bu kamera ile görüntülü görüşme yapabileceklerini düşünüyorlar. Ancak sonrasında yapamayınca sıkıntı yaşamaya başlıyorlar.

         Görüntülü görüşme imkanı sağlayan kameralı telefonları ise araştırarak almanız gerekecek. Örneğin Sony Ericsson modellerinde de şu aşamada görüntülü görüşme bazı modellerde varken bazı modellerde aynı HTC’de olduğu gibi sadece internet bağlantısında geçerlidir.

         LG firması tarafından çıkarılan telefonlarda ise genellikle görüntülü görüşme dahili olarak sunulmaktadır. Yani LG markalı ürünlerden aldığınızda çok fazla sıkıntı yaşamadan görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

         Eğer görüntülü görüşme benim için olmazsa olmazlardan birisi değildir diyorsanız o zaman sorun ortadan kalmış demektir. Ancak illa görüntülü görüşme istiyorsanız alacağınız modeli iyi araştırmanız gerekecektir.

5,329 total views, 1 views today

Bu Konu İçin Google Aramaları:

  • htc desire 500 görüntülü konuşma (437)
  • htc desire 500 görüntülü arama (321)
  • htc desire 500 görüntülü konuşma nasıl yapılır (250)
  • htc desire 500 goruntulu arama nasil yapilir (232)
  • htc desire 500 3g arama nasıl yapılır (179)
  • htc desire 500 3g arama (136)
  • htc desire 500 görüntülü konuşma varmı (131)
  • htc görüntülü arama (122)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top