Host (Hosting) Nedir?

Merhaba arkadaşlar. Bir önceki yazımızda domain ne anlama gelir ondan bahsetmiştik ve sadece domain satın almamızın bizi site sahibi yapamayacağından bahsetmiştik. Eğer bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız öncelik bir adınıza istediğiniz bir domain tescil ettiriyorsunuz ve sonrasında ise bu domaini internet ortamında sergileyebilmeniz için bir de Host satın almanız gerekli.

Hostin nedir?

Peki nedir bu host? Arkadaşlar  Hosting veya barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet ortamına çok hızlı bağlantısı olan, binlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait tüm dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine (Hizmetine) sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server) ve bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting adı verilmektedir.

Hosting Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hostin firması satın alacaksak mutlaka ilgili hosting firmasını iyi araştırmalıyız. Günümüzde o kadar çok merdiven altı dediğimiz yani idarelik bu işleri yapan, günlük harçlıklarını çıkarmak için kendisini hosting firması olarak tanıtan çapulcu eleman var ki bunlara rastlamanız an meselesi. Bu nedenle tanınmış, gerçekten kurumsal firma olan ve bu iş için 7/24 anında destek verebilecek firmalarla çalışın. Çünkü web hosting olayında en önemli unsur sitenizin hosting sorunlarından dolayı kapalı kalmaması ve herhangi bir sorun çıktığında sizlere hızlı bir şekilde yardımcı olabilmeleridir.

 

706 total views, 1 views today

Bu Konu İçin Google Aramaları:

  • host nedir (58)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top