Google’nin Son Güncellemeleri Hakkında Okunası Bir Yazı

Merhaba arkadaşlar. R10.net sitesinde dolaşırken seo kategorisinde bir paylaşıma denk geldim. Bir arkadaş Google’ın son güncellemeleriyle ilgili yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında çok mantıklı söylemlerde bulunmuş. Ben de bu konuyu hepinizin tane tane sindire sindire okumasında yarar görüyorum. Zaten siz de konuyu okuduğunuzda bana hak vereceksiniz.

    Yazıdan bir bölüm aşağıda verilmiştir.

“…Özellikle penguen 2.0 ve 2.1 algoritmalarından sonra insanlar ne yapacağını bilmiyor. Bu bilinmezlik, eski bilinenlerle karıştığı için çok ciddi hatalar yapılıyor. Öncelikle ben size yapmamanız gerekenleri söyleyeyim sonrada bu algoritmada başarılı olmak için neler yapacağınızı söyleyeceğim.

Sakın sosyal medya, sosyal imleme, forum tanıtımı paketlerini almayın!!! Bu tarz sitelerden alacağınız backlinkler zararlı değildir ve inanın google hiç bir backlink çeşitine “ha bu site dizinden backlink almış, bu site ziyaretçi defterinden backlink almış, bu site profil backlink almış defolsun gitsin serpimden” demez! Şuan eski tüm backlink çeşitleri işe yaramaktadır sadece belirli kriterler dahilinde. Ancak bu paketler bu kriterleri delmektedir. Zaten google’nin tepkisi bu çeşitlere değil, uygulama tarzlarında yapılan spamlaradır.
Bu noktada size kısa kısa açıklamalar yapacağım.

Forum Tanıtımları: İnanılmaz etkilidir. Ve web var olduğu sürecede forum tanıtımları etkisini sürdürecektir. Çünkü forumlar internetin temelidir. Bunu sakın unutmayın. Ancak forumlar bir backlink mecrası değildir. Bunu böyle görürseniz hata yaparsanız. Linklerin çoğu no followdur ve ayrıca siz sitenizin bir ara sayfasını yazdığınız http kısaltmaya atar forum onu otmatik yani linkin tamamını göremezsiniz. Sizin göremediğiniz şeyi googlede göremez kaynağında da kısaltmaya atar. Ancak o link eğer güzel bir forumda paylaşılıyorsa oradan gelen hit inanılmaz iyidir. Örneğin bir seo blogunuz var ve sitenizde yazdığınız konuyu bu forumda da paylaştığınızda bu forumu felç edebiliyor, altında tartışmalar yaratabiliyorsanız. İşte bu forum tanıtımının kralıdır ve alacağını en kaliteli siteden tanıtım yazısına bin basar!!!! Yani siz forum tanıtımı değil de; sitenizin alakalı olduğu sitelere üye olup, o forumda gururla paylaşacağınız içerikler girerseniz. Bu nefis olacaktır. Bir teknoloji siteniz var ve shiftdeletede paylaştığınızda orada tartışma çıkıyor mu? Onaylayanlar tebrik edenler mi çıkıyor? Yazdıklarınıza katılmayanlar, farklı görüş belirtenler mi oluyor? O zaman siz iyi bir teknoloji yazarısınız. Ancak linkinizin konulduğu yere kimse yazmıyor mu? O link siliniyor mu? Sizin teknoloji ile alakanız yok. Eeee diyeceksiniz teknoloji forumları benim linklerimi siliyor. O zaman kusura bakma sen iyi bir teknoloji yazarı değilsin veya siten mevcut siteler kadar kaliteli değil!!!… Başka alanlara yönel, daha nish sektörlere gir!!!

Dizinler: Dizinlerde hala işe yaramaktadır. Ancak oldukça kaliteli 4 – 5 dizin seçin siteyi ilk açtığınızda sonra daha ekleme yapmayın. Çünkü bu siteler sürekli ana sayfaya backlink alacağınız mecralar, siteyi hareketlendirmek için kullanın sonra kullanmayın. Artık ana sayfa backlinklerinde çok dikkat ediyoruz.

Ziyaretçi Defteri: Çok az kaldılar ancak hala var. En azından ben 5 – 6 tane biliyorum. Onay gerekiyor. Uzun yazmanız vs gerekiyor. Direk do follow veriyor ve ciddi etkisi oluyor, ayrıca notext oluyor görselden geldiği için. Sakın gidipte 100 1000 zd almayın. Sadece 2 – 3 tane! Sitenizi eklemeden de iyice bakın sitenin pr’sine, googledeki durumuna ve trust değerine. Bahsettiğim kaliteli Türk zd’leri bulursanız da, sitenizi eklemeden etmeyin…

Sosyal Medya: Bu konudada durum tamamen forumlarla aynı. Backlink amacı gütmeyin, aksine hit amacı güdün. 1 kere paylaşın 40 hit gelsin bir çoğunuzun sitesine yeter. Sakın paylaşım rakamları 100’lere çıkmasın. Bir yazının sosyal medyada 100 kere paylaşılması için en az 10k hit alması gerek. Bu oranı Google çok iyi biliyor. Okunmayan bir yazıyı paylaştırma gibi komik bir duruma düşürmeyin sakın kendinizi. İyi yazarsanız kazara bir iki kişide paylaşırsa, demeyin zevkinize. Bu işi yapabiliyorsunuz demektir.”

Yazının devamı için; http://www.r10.net/google-optimizasyon/1192547-bunlari-yapmayin.html

989 total views, 2 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Scroll To Top