Cumartesi , 17 Mart 2018

Google Sitenizi En Son Ne Zaman İndexlemiş Öğrenin

Merhaba arkadaşlar. Hepimiz Goolge‘ın sitemizi ne zaman ziyaret ettiğini, yani sitemizi en son ne zaman indekslediği merak ederiz.

Sitelerimizin hızlı indekslenmesi sitemiz için çok önemli bir faktördür. Kendimden örnek verecek olursam; son zamanlarda başıma gelen bir mevzu ve hepinizin başına gelebilir. Bir içerik paylaşıyorum. Goolge bu içeriğimi indeksleyene kadar vatandaşın biri benim yazımı olduğu gibi kopyalayıp kendi sitesinde paylaşıyor ve işin garibi de Google o kişinin sitesini benden önce indeksliyor. Bu şekilde benim o kadar zaman ve emek harcadığım makalem Google için kopyalanmış bir içerik konumuna düşüyor. Bu nedenle sizler de sitenizde bir içerik paylaşığınızda aşağıda göstermiş olduğumuz yol ile Google’ın sitenize en son ne zaman geldiğini kontrol edebilirisiniz.

Aşağıdaki bağlantıyı kopyalayıp tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın ve kırmızı ile gösterilen “siteadresi.com” yazan yeri silip kendi site adresinizi yazıp entere basın. Bu şekilde sitenizin Google gözünde en son ki halini görmiş olursunuz.

Bağlantı: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:siteadresi.com

707 total views, 1 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top