Google Deepmind’ı Satın Aldı

Deepmind bilmeyenler için söylüyorum yapay zeka üstüne çalışan bir şirkettir. Bu konuda dünyanın en önde gelen şirketlerinden biridir. Google da bu şirketi satın alarak yapay zeka dünyasında bir adım öne geçmiş oldu. Yapay zeka ve robot endüstrisinde de varlığını ortaya koydu.

Google zaten dünyanın en önde gelen arama motoru olduğu için her şeyin takibini en üst düzeyde yapıyor. Bu sayede artık yapay zekada da söz sahibi olacak. Bu yapay zeka teknolojisi  çok önemli olmasaydı facebook da deepmind şirketinin peşine düşmezdi. Her alan da kullanılabilirliği olduğu için google bu şirketi satın alarak facebook’la olan rekabetinde de bir adım öne geçmiş oldu.

Bu şirketi satın alarak Google karını daha da artıracak böylece kendisine güvenen yatırımcılarına da iyi temettü vermeye devam edecektir. Google bu satın almayla dünyadaki büyük şirketler sıralamasında da yerini yükseltmiş oldu. Büyümek ve işleri daha da büyütmek için Google firmalara bu işin nasıl yapılacağını da göstermiş oldu. Büyüksün Google.

1,613 total views, 2 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Scroll To Top