Godaddy Ödeme Hatası

Merhabalar. Az önce Godaddy firmasından bir domain almaya çalışırken saçma bir hata ile karşılaştım. Bu hatadan sizlere de bahsetmek isterim belki işinize yarayabilir. Hata şu şekilde: “İşlemini gerçekleştirirken bir sorun oluştu. Ödeme bilgilerini doğrula ve farklı bir ödeme yöntemi seç.” Hatanın İngilizce versiyonu: “There was a problem processing your transaction. Please verify your payment information or use an alternate form of payment”

Bildiğiniz gibi bir çok kişi domainlerini Godaddy firmasından almayı tercih ediyor çünkü çoğu zaman indirim kuponları ile 2-3 tl’ye domain almak mümkün. Ben de Godaddy’den bir domain almaya karar verdim ve internetten Godaddy indirim kuponu buldum. Domain ödeme aşamasında indirim kuponumu girdim kabul edildi. 9.9 dolarlık domain 0.99 dolar oldu. Her şey çok normal görünüyordu taki ödeme aşamasının son noktasına kadar. Ödemenin en son aşamasına geldiğimizde şu hatayı veriyordu: “İşlemini gerçekleştirirken bir sorun oluştu. Ödeme bilgilerini doğrula ve farklı bir ödeme yöntemi seç.” Ben de normal olarak sisteme ekli kredi kartımın bilgilerinde bir sorun vardır diyerek tüm bilgileri tekrar güncelledim. Fakat yine aynı hatayı aldım. Daha sonra indirim kuponu kodunu değiştirdim yine olmadı. Yaklaşık 1 saat bu hata ile uğraştım. Sonunda yaptığım araştırmalarda sorunun nedenini buldum.

     Hatanın sebebi

Bu saçma hatanın asıl sebebi Godaddy’nin benim girmiş olduğum indirim kuponlarını görünürde her ne kadar da kabul ediyormuş gibi görünse de aslında kabul etmemesi. Evet tüm sorun indirim kuponumuzda. Görünürde her şey çok güzel. İndirimli olarak domaini görebiliyoruz fakat geri zekalı firma bizlere kuponda hata var demiyor. Ödeme yönteminde hata var deyince bizler de gidip sorunu başka yerlerde aramaya çalışıyoruz.

     Hata nasıl çözülür

Bu hatanın çözümü için tek yapmanız gereken geçerli bir indirim kuponu bulmak veya indirimli domain almaktan vazgeçip normal fiyattan domaini alacaksınız.

Umarım bu yazım birilerinin işine yarar.

2,073 total views, 2 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Scroll To Top