Cumartesi , 17 Mart 2018

Contact Form 7 Eklenti Kurulumu

wordpress-iletişim-formu-7

Eğer WordPress sitenize bir iletişim forumu arıyorsanız  Contact Form 7  eklentisini tavsiye ederim. Bu iletişim formu eklentisi diğer bir çok benzer eklentinin arasında en kullanışlı olarak öne çıkmakta. Bu eklenti sayesinde ziyaretçileriniz rahatlıkla size email gönderebilmektedir. Üstelik kendi email adresinizi, sitenizde yayınlamanıza gerek de kalmamış olur.

Kullanımı ve Ayarları

WordPress sitenizin ayarlar bölümünden eklentilere tıklayın ve oradan da “yeni ekle”ye basıp “contact form 7” yi aratıp yükleyin. Eklenti yüklendikten sonra etkinleştirip, eklentinin ayar bölümüne girin.

Resimde de görüldüğü gibi ayarlar kısmından sadece “Posta” bölümünde “Kime” yazan yerin karşısına kendi email adresinizi yazın. Fakat burada çok önemli bir nokta var. O da bu email adresiniz wordpress sitenizin genel ayarlar kısmında belirtmiş olduğunuz email adresinizle aynı olmalıdır.

contact form 7 ayarlar

 

Contact Form 7 eklentisinin kurulumu bu kadar fakat eğer kullanmaya çalışırsanız size hata verecektir HATA: “İletinizi gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ya da yönetici ile başka bir yöntemle iletişime geçin.  “Bu hatayı almamak için son olarak da WP-Mail-SMTP eklentisini kurmamız gerekiyor. Yine aynı şekilde ekleneti yükleme bölümünden bu email eklentisini kurup, etkinleştirip
eklentinin ayarlar bölümüne giriniz.

WP-Mail-SMTP ( Advanced email) Eklentisi Ayarları

Bu eklentinin ayarlarında ise sadece aşağıdaki resimde gösterildiği gibi contact form 7’de yazdığınız aynı email adresinizi giriniz ve aynı zamanda bu email adresi için kullandığınız şifrenizi de giriniz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir şey ise şifre olarak herhangi bir şifre girmemenizdir yani zaten kullanmakta olduğunuz email adresi için şifrenizi gireceksiniz.

advanced email ayarları

 

Bu işlemlerden sonra contact form 7 wordpress iletişim formu eklentisini soruzsuz olarak kullanabilirsiniz.

1,176 total views, 2 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top