Cumartesi , 17 Mart 2018

Black Hat Seo

Black-Hat-SEO.jpeg

Black hat seo kelime anlamı olarak “siyah şapkalı seo” manasına gelmektedir. White hat seo yönteminin tam zıttıdır. Genel olarak webmasterlar tarafından kötü niyetli seo çalışalarıdır.

Black hat seo yöntemleriyle kısa vadede siteniz belki arama sonuçlarında üst sıralara yükselebilir fakat uzun vadede kalıcı zararlar göreceği kesindir. Bu nedenledir ki size kısa sürede sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara taşıyacağına dair teminat veren seo yöntemlerine aldanmayın. Seo‘nun en sağlamı, uzun vadede sizi yukarılara taşıyacak seo yöntemleridir. Diğer spam yöntemlerle kısa sürede yükselseniz de uzun vadede çok pişman olabilirsiniz.

Black hat seo yöntemi internet kullanıcılarını değil de arama motorlarını dikkate alırlar. Çalışmalarını bu yönde yaparlar. Oysa ki arama motorlarının sitenize değer vermesi için öncelikle sitenizin internet kullanıcılarına faydalı olmasıdır.

Black hat seo yöntemlerinden bazıları; gereğinden fazla etiket kullanmak, dışarıdan sitenize aşırı derecede link almak, yanıltıcı içerik başlıkları kullanmak vb.

Hepinize iyi bloglar dilerim.

 

684 total views, 1 views today

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top