Bilgisayarım Açılmıyor Neden Olabilir?

Bir çok bilgisayar kullanıcısının başına bu sorun mutlaka gelmiştir veya henüz gelmediyse bile her an gelebilir. Bu nedenle ben de burada bilgisayarımızın açılmamasının başlıca nedenleri üzerinde bir kaç bilgi vermeye çalıştım.

Bilgisayarınız açılmıyorsa hemen panik yapmayın. Öncelikle kontrol etmeniz gereken bir kaç durum mevcuttur. Eğer bu durumları kontrol ettiğiniz halde hala açılmıyorsa o zaman son çare olarak bir uzmana danışa bilirisiniz.

Bilgisayarınız açılmadığında ilk olarak şunu kontrol edin; eğer bilgisayarınıza hiç gelmiyorsa yani güç ışığı power ışığı hiç yanmıyorsa bunun iki tane nedeni olabilir. Birincisi güç kablosunu takmayı unutmuş olabilirsiniz, ikincisi ise bilgisayarınızın güç sağlayıcısında bir problem olabilir. Bu iki durum söz konusu değilse mutlaka power ışığının yanması gerekir. Fakat power ışığınız yandıktan sonra da bilgisayarınız açılmayabilir.

bilgisayarım açılmıyor

Power ışığının yanması bilgisayarın mutlaka çalışması gerektiği anlamına gelmiyor. Bildiğiniz gibi bilgisayara gelen güç bir işletim sistemine iletiliyor ve sizin bilgisayar ekranında gördüğünüz görüntü işletim sisteminin yansımasıdır.

Diğer hatalar

Eğer bilgisayarınız açıldığında 3 kısa ses duyuyorsanız bu ram‘inizde bir problem var demektir.

Eğer windows yüklenirken bir hata alıyorsanız bu da bilgisayarın harddisk‘i ile ilgilibir hata anlamına gelmektedir.

Eğer bilgisayarınız açılıyor her şey normal bir şekilde işliyor fakat en sonunda ekranda herhangi bir görüntü belirmiyorsa bu muhtemelen monitörünüzle grafik kartı arasındaki kabloda bir sorun olduğu anlamına gelir.

Özet olarak bilgisayarımız açılmıyorsa hemen panik yapmıyoruz, ve öncelikle tüm kabloları taktığımızdan veya doğru taktığımızdan emin oluyoruz yine de sorun çözülmüyorsa bu da demek oluyor ki bir uzmana görünmenin vakti gelmiş.

1,157 total views, 2 views today

Bir yorum

  1. Cmd girip sfc /scannow komutu ile bu sorunu çözebilirsiniz başka kolay bir yöntem

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


Lütfen Güvenlik Kodunu Kutucuğa Yazınız.

Scroll To Top